Свен Елвестад

Човекот што го ограби градот

360 ден

Кога се случуваат низа смели кражби во градот Кристијанија (денешен Осло), детективот Асбјорн Краг мора да се справи со главниот криминалец, чиј траг го има ‒ или го нема?

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21×14 см

ИСБН

978-608-4626-94-7

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Човекот што го ограби градот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *