Крис Витакер

Почнуваме од крајот

600 ден

По триесет години Винсент е пуштен од затвор. Дачес и Вок мораат да се соочат со неволјите што ќе ги предизвика неговото враќање.

Почнуваме од крајот е извонредна приказна за два вида семејства: она во кое сме родени и она што го создаваме.

„Во импресивен и на моменти лирски трилер Витакер создава врвен заплет околу злосторството што се случило во сегашноста и одамна скриените тајни, нижејќи изненадување по изненадување до самиот крај.“ Kirkus Reviews

„Витакер внесе големо освежување на книжевната сцена давајќи ѝ на својата трагична хероина прекрасен глас преполн со гнев и нежност.“ Vashington Post

„Потресна, мрачна приказна чие дејство е извонредно водено.“ New York Times Book Revew

„Маѓепсана неизвесност што го забрзува пулсот.“ Oprah Magazine

„Силно и исконски. Трилер на годината без конкуренција.“ Mirror

Правилно. Погрешно. Животот минува во некој меѓупростор.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21 см

ИСБН

978-608-4995-06-7

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Почнуваме од крајот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *