Александар Белјаев

Човекот што го изгуби своето лице, човекот што го најде своето лице

500 ден

Откако се вљубува, брилијантниот комичар Тонио Престо го одбива гротескниот изглед што му донесе слава и милиони. По низа операции тој е друга личност. Но, излегува дека никому не му треба таков. Сега Тонио е принуден да ја гради својата врска со светот од нула…

10 години по објавувањето на „Човекот што го изгуби своето лице“, Белјаев се враќа кај својот херој и го финализира романот, менувајќи ја судбината на Тонио Престо непрепознатливо во книгата „Човекот што го најде своето лице“.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21 см

ИСБН

978-608-4995-04-3

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Човекот што го изгуби своето лице, човекот што го најде своето лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *