Луис Коуперус

Старите луѓе и нештата што одминуваат

400 ден

Приказна за многу, многу старите деведесет и тригодишен херој и деведесет и седумгодишна хероина и суптилното влијание на нивната трагично-романтична бура врз нивните потомци. За младите луѓе од приказната е незамисливо дека овие двајца некогаш страдале во младоста. Сепак, се чини дека нешто чудно се случува помеѓу нив; нешто како трагедија. Која е тајната на овие стари животи? Само тие знаат…

Меѓутоа, кога внукот на хероината од приказната сака да се ожени со внуката на стариот херој, станува јасно дека има повеќе луѓе што ги врзува тајната долги години и дека одредени нешта не одминуваат со текот на времето.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21×13.5

ИСБН

978-608-4626-83-1

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Старите луѓе и нештата што одминуваат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *