Сигрид Унсет

Среќните времиња во Норвешка

300 ден

„Среќните времиња во Норвешка“ е потресна и деликатно хумористична слика за блажениот домашен живот на Унсет, каде што се доловени возбудата на норвешкиот Божиќ, Седумнаесетти мај и летото во идиличните планини, како и хаотичната авантура на одгледување две енергични момчиња. Со живописни детали и просветлувачки описи на пејзажот, Унсет гаи желба тие среќни денови да се вратат повторно.

„Толку едноставно, толку скромно по дух е ова дело, што сосема забораваме дека стану􀀀а збор за домот на еден од најголемите светски писатели.“ – Њујорк тајмс

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21×13 см

ИСБН

978-608-4995-02-9

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Среќните времиња во Норвешка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *