Сабахатин Али

Мадона во крзнениот мантил

(2 customer reviews)

340 ден

Out of stock

Категорија

Опис

„Мадона со крзнениот мантил“, бисер на турската литература. Книга што досега доживеала 94 изданија. Во ова свое дело, Сабахатин Али, поставувајќи ги на виделина невидливите ликови на луѓето, ја отсликува сликата на една голема страст. Во книгата се поставуваат прашањата за луѓето што ги снемува од нашите животи, за нестабилноста на животот и за доживувањето на една невозможна љубов. Вчеравечер ми рече: „Со тебе ниту еднаш не седнавме да позборуваме!“ Јас не мислев така. Со него вчеравечер долго разговарав. Кога тој се раздели од овој свет, со целата своја душа навлезе во мојот живот. Од денес па натаму, тој секогаш ќе биде покрај мене. Седнав во канцеларијата на празната маса на господинот Раиф, го ставив црниот тефтер пред мене, и повторно почнав да го читам.

Дополнителни информации

Автор

Јазик

Наслов на оригиналот

Година на издавање

Страници

Димензии

21×14 см

ИСБН

978-608-4626-70-1

2 reviews for Мадона во крзнениот мантил

  1. Светлана

    ❤❤❤

  2. Ениса

    Нема подобар роман!!!

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *