Јогананда Парамханса

Како да се биде секогаш среќен

190 ден

6 на залиха

Категорија

Опис

Вистинската среќа не е ’невозможен сон’. Веќе денес можете да ја почувствувате среќата која проникнува во сиот ваш живот. Јогананда ги споделува со Вас вистините кои го овозможуваат тоа.
„Ако сте ја загубиле надежта дека некогаш ќе бидете среќни, орасположете се. Никогаш не губете ја надежта. Вашата душа, која е одраз на вечно радосниот Дух, е среќа сама по себе. Отворете ги портите на смиреноста и во себе ќе го откриете блескавото сонце на радоста“.

Дополнителни информации

Автор

Јазик

Година на издавање

Наслов на оригиналот

Страници

Димензии

17х12 см

ИСБН

978-9989-901-57-7

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Како да се биде секогаш среќен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *