Никол Лундриган

Скривалиште

600 ден

Приказна за насилната мајка, Глорија, од перспективите на нејзините деца Роуан (13) и Мејзи (7). Со скршено срце откако нејзиниот сопруг Тели заминува, Глорија го манифестира својот гнев врз своите деца, некогаш ги испраќа во шумата преку ноќ, а понекогаш ги користи како пиони за да го натера Тели да се врати.

„Скривалиште“ е емотивен роман за суровоста на возрасните раскажана преку очите на децата.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21 см

ИСБН

978-608-4995-05-0

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Скривалиште”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *