Артур ван Шендел

Сивите птици

300 ден

„Сивите птици“ е приказна за Каспер, кој живее без Бог, но верува во сопствената сила, својата доблест, чесноста и грижата.

Сепак, тврдоглавоста на Каспер е зачудувачка. Тој ги игнорира добрите совети од (длабоко религиозните) пријатели. Има свои дефиниции за чесност и хуманост и останува доследен на своите верувања…

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

20.5×13.5

ИСБН

978-608-4995-00-5

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Сивите птици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *