/

Протоколите на сионските мудреци

240 ден

1 на залиха

Категорија

Опис

Повеќе од сто години книгата „Протоколите на сионските мудреци“ преставува енигма за светската јавност.
За волја на вистината, мораме објективно и непристрасно да видеме кој е вистинскиот автор на Протоколите.

– во 1785 година биле забранети протоколите на илуминатите;
– во 1868 година Херман Гедше под псевдонимот Џон Ретклиф го објавил сензационалниот роман „Бијарик“. Во книгата тој опишал фиктивен состанок на гробиштата во Прага, каде што преставниците на дванаесетте израелски племиња ги усвоиле своите планови за да го освојат светот;
– во 1890 година илуминатите одлучиле да го изменат малку постојниот текст, но еврејскиот дух што му бил вметнат на текстот уште од 1850 година останал непроменет;
– Жозеф Шортс, познат масон и член на обредот Мисраим, го пуштил својот ракопис во светот, и тоа преку Жистин Глинка, познатата ќерка на еден руски генерал;
– Така, Протоколите стигнале во Русија, каде што во 1905 година првпат биле издадени.
Почитувани читатели, за да добиете комплетна слика за оваа голема завера на илуминатите, со која лажно и неправедно е обвинет еврејскиот народ, завера поради која беа убиени повеќе од шест милиони Евреи за време на нацистичка Германија, издавачот ви го препорачува веќе објавеното дело „Разоткриени Протоколите на сионските мудреци“ од авторот Робин де Рајтер.

Дополнителни информации

Автор

Јазик

Наслов на оригиналот

Година на издавање

Страници

Димензии

16,5х11,5

ИСБН

978-9989-901-26-3

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Протоколите на сионските мудреци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *