Попуст
Марселус Емантс

Посмртно признание

(5 customer reviews)

360 ден 72 ден

Категорија

Опис

Бегајќи од монотонијата на животот и барајќи излез во бракот, главниот лик наидува на омраза кон својата жена и дете.
Понесен од омразата кон својата жена и барајќи спас во љубовницата, главниот лик се соочува со немир.
Желбата да се стави крај на немирот доведува до убиство, по кое главниот лик смета дека ќе живее мирно и среќно.
Сепак, совеста е онаа што не мирува и не го остава мирен…

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21×14 см

ИСБН

978-608-4626-77-0

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

5 reviews for Посмртно признание

 1. Ивана

  Навистина брилијантна приказна. Нараторот, е изопачен човек и проблематичен. Тој наоѓа убава жена, но наместо да ја најде среќата во својот брак, тој открива дека е извор на самоомраза. Кога ќе биде вовлечен во афера со жена која ги бара сите негови пари, тој е доведен до убиство.

 2. Ана

  Поучна книга која не учи да внимаваме што се може да стори незадоволството со човечкиот живот. Книгата е must read. 🙂🙂🙂

 3. Дора

  Топло препорачувам за љубителите на психолошки романи. 🙂

 4. Катја

  Ја прочитав во еден здив.

 5. Сара

  Книгава ме извади од чевли. 😀

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *