Мeриен Апостолидис

Не ми излегуваш од мислите

(2 customer reviews)

450 ден

Аријадна, разведена писателка, вмешана во афера со Адам, оженет маж, се согласува да биде дел од студија за вештачка интелигенција живеејќи со уред наречен Дирк, за што добива пари.
Пред нејзините еротски пораки до Адам во кои бара средба, тој се повлекува изјавувајќи дека сака да го спаси својот брак.
Додека таа постојано се измачува прашувајќи се себеси зошто Адам се враќа кај својата сопруга, Дирк го мапира нејзиниот мозок поттикнувајќи го да размислува за подлабоки прашања за свеста, мислите, желбите… за значењето на „Те сакам“?

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21×14

ИСБН

978-608-4626-88-6

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

2 reviews for Не ми излегуваш од мислите

  1. Мартина

    Препорачувам

  2. Ana

    Kniga bas kako po moj vkus. Mozebi za nekogo ke deluva cudno ili neobicno, no temata sto ja obrabotuva e fascinantna.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *