Марија Конопницка

На пат

360 ден

Збирка на новели на Марија Конопницка, во која, во концизна форма, авторката успева да ги долови и длабочината на семејните односи и убавината на интимните ситуации, како и сложеноста на општествените процеси и вистинските последици од апстрактните идеи.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

20 см

ИСБН

978-608-4995-07

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “На пат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *