Сигрид Унсет

Мажи, жени, места

380 ден

Во ова дело, Сингрид Унсет ги испитува топографските предели и области, како и неколку личности што биле значајни во минатото, но чии имиња и денес се многу добро познати поради нивниот значаен придонес. Со својата разновидна палета на теми и искрениот стил на разговор, „Мажи, жени, места“ ја зацврстува положбата на Унсет како еден од најпромислените набљудувачи на луѓето и нивната историја.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

20 см

ИСБН

978-608-4995-08-1

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Мажи, жени, места”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *