Кејт Мичел

Изневерена

(3 customer reviews)

300 ден

Сју победи! Стигна до целта! Зачекори во животот за кој сонува секоја млада девојка. Ги победи сите искушенија, неправди, неверства и предавства. Ги победи со најсилното оружје што постои под ова сонце, со љубовта. Љубовта што долго трпи, не завидува, не се фали, не се вообразува, не се однесува непристојно, не се раздразнува, не се одмаздува, не и се радува на неправдата…

Со таа иста љубов и Кин стигна до својата цел, до срцето на Сју. И љубовта на Кин долго трпеше, беше милослива, не завидуваше, не се однесуваше непристојно, не и се радуваше на неправдата, се премолчуваше, во сe веруваше, на се се надеваше, и никогаш не престана…

Книгата што го освои Балканот конечно во македонско издание.

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Јазик

Наслов на оригиналот

Година на издавање

ИСБН

978-608-4626-85-5

Димензии

20.5×13.5

Страници

3 reviews for Изневерена

  1. Јана

    💗💗💗 Преубав!

  2. Јанка

    Обожавам вакви топли и емотивни приказни! Кејт Мичел е Мир-Јам на 21 век. <3

  3. Дејана

    Браво за Кејт! Ги надмина моите очекувања. Едвај чекам нешто ново од неа! 🙂

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *