Ина Мур

Воајер

380 ден

Доза на еротика, романса и драма, со многу љубов, страст и пожртвуваност, оваа приказна ја прават модерна бајка.

 

Категорија

Опис

Рајан побегна во осаменост, во темнина, поради туѓото сожалување, немоќен да ја прифати сопствената состојба.

Луси побегна во осаменост од стварноста и од врските во кои никогаш не беше онаа вистинската.

Куќа до куќа, балкон до балкон.

Од првиот ден, светлината што се појави од соседниот балкон предизвика мажот да оживее, таа да го привлече кон себе и да му созададе зависност.

Жената, која не успева да најде долготрајна среќа, е вовлечена во блудниот свет, каде што го наоѓа она што најмалку го очекува, а по што отсекогаш трагала.

По откривањето на вистината, привлечноста го достигнува зенитот помеѓу Рајан и Луси, зависноста станува двострана, а деновите што си ги посветуваат еден на друг, во игрите, похотта и нежностите, полека одат кон крајот и се закануваат со разделба.

Во клучниот момент кога емоциите се признаваат, дали е можно само така да се затвори вратата на еден свет и да се врати во стварноста како ништо да не се случило?

Дали може зависноста што го фрли во очај да го врати во живот, да го направи целосен човек и да го увери дека постојат чуда?

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21 см

ИСБН

978-608-4626-97-8

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Воајер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *