Луис Коуперус

Неизбежниот закон

500 ден

„Неизбежниот закон“ од Луис Коуперус ја прикажува приказната за 23-годишната Холанѓанка Корнели, која е разведена и потекнува од високата класа. Корнели се обидува да започне нов еманципиран и културно исполнет живот во Италија. Романтиката и новооткриената слобода предизвикуваат таа да ја вкуси возбудата што ја нуди животот, а која за малку ќе ја изгубела ако останела во својот несреќен брак.

Но, дали Корнели ќе го смета бракот оставен зад себе за несреќен како што одминува времето, а навираат спомените?

Категорија

Дополнителни информации

Автор

Димензии

21 см

ИСБН

978-608-4995-11-1

Јазик

Наслов на оригиналот

Страници

Година на издавање

Мислења

Сѐ уште нема мислења

Биди првиот што ќе сподели мислење “Неизбежниот закон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *