Бланка Липињска

365 дена

500 ден

СЕКСИ И ДЛАБОКО РОМАНТИЧЕН
ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН БЕСТСЕЛЕР ШТО ГО ИНСПИРИРА
БЛОКБАСТЕРОТ НА „НЕТФЛИКС“.

 

Category:

Description

Лаура Бјел и нејзиното момче се на одмор од соништата на прекрасната Сицилија. На вториот ден од нивното патување, нејзиниот дваесет и деветти роденден, таа е киднапирана. Нејзиниот киднапер е никој друг туку главата на моќното сицилијанско криминално семејство, неверојатно згодниот, млад дон – Масимо Торичели, кој е решен да ја поседува по секоја цена. Масимо има свои причини. За време на претходен обид да го убијат, пред неговите очи се појавува визија: убава жена, идентична на Лаура. Откако го преживува нападот, ветува дека ќе ја најде жената од неговата визија и ќе ја направи своја. Без разлика на сѐ.

365 дена, Масимо ќе ја држи Лаура заробена во својот дворец и ќе се обиде да го освои нејзиното срце. Ако таа не се заљуби во него во ова време, тој ќе ја пушти да си оди. Но, ако таа се обиде да побегне во кој било момент, тој ќе ѝ влезе во трага и ќе го убие целото нејзино семејство.

Наскоро Лаура развива фасцинација со својот убав и моќен киднапер. Но, додека помеѓу нив се формира несигурна, ризична врска, силите надвор од нивнаконтрола се закануваат да ги растргнат…

Additional information

Author

Dimensions

21 см

ISBN

978-608-4626-96-1

Language

Original Title

Pages

Year of publication

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “365 дена”

Your email address will not be published. Required fields are marked *